Kruszarka jednowałowa z dociskiem
Argus > Kruszarka jednowałowa z dociskiem

Kruszarka jednowałowa z dociskiem przeznaczona jest do rozdrabniania materiałów twardych i grubościennych takich jak: rury, zlepy, guma, pojemniki itd. Hydrauliczny system docisku przesuwa materiał w kierunku rotora i przytrzymuje go w celu skuteczniejszego rozdrobnienia. Docisk kruszarki do wału przyjmuje kąt nachylenia 15 stopni, dzięki czemu wydajność jest o 20% większa niż w przypadku docisku poziomego. Rozwiązanie to umożliwia również rozdrabnianie materiału od góry, a nie tylko z przodu. Możliwe jest regulowanie prędkością i siłą docisku.

Wał ma konstrukcję stalową o wysokiej wytrzymałości. Budowa wału równoważy właściwości statyczne i dynamiczne, aby zapewnić płynną i niezawodną pracę maszyny. W zależności od rodzaju materiału stosujemy różne typy konstrukcji wałów.

W celu zwiększenia żywotności maszyn, łożyska znajdują się na zewnątrz obudowy.

Hydrauliczny zmieniacz sit pozwala na szybką ich wymianę.

Rozdrobniony materiał może być poddawany dalszej obróbce np. w młynach, pulweryzatorach itp.

W zależności od modelu maszyny i rodzaju przetwarzanego materiału możemy liczyć na uzyskanie wydajności od 300 kg/h-5000 kg/h.

Wszystkie maszyny oraz instalacje są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

 

Przykładowe zdjęcia

SEPARATORY (ZOBACZ WIĘCEJ)