Argus > oferta > PRODUKCJA FOLII

Linia do rozdmuchu folii jednowarstwowej przeznaczona jest do produkcji szerokiej gamy rękawów i taśm z takich materiałów jak LDPE, HDPE, LLDPE itp.

Dzięki możliwości regulacji szerokości wydmuchu oraz grubości folii gotowe wyroby mają zastosowanie m.in. w przemyśle opakowaniowym, śmieciowym czy też spożywczym.

Oferowane przez firmę Argus Maszyny linie do rozdmuchu folii charakteryzują się wysoką wydajnością, nowoczesnym systemem sterowania opartym na falownikach, jak również w pełni zautomatyzowaną kontrolą zadanej temperatury. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów do produkcji układu uplastyczniającego (38CrMoAlA) uzyskaliśmy bardzo dobrą homogenizację tworzywa oraz wytrzymałość mechaniczną ekstrudera. Pozwala to na zastosowanie gorszej jakości materiału wtórnego, bez efektu spadku wydajności oraz negatywnego wpływu na elementy mechaniczne wytłaczarki.

Nasze linie do rozdmuchu mogą zostać opcjonalnie wyposażone m.in. w głowicę obrotową, automatyczny podajnik granulatu, jonizator, ręczny zmieniacz sit, automatyczne lub półautomatyczne nawijaki (jedno- dwustronne).

Wszystkie maszyny oraz instalacje są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

 

Linia do rozdmuchu folii wielowarstwowej ma szerokie zastosowanie w produkcji folii stretch, folii termokurczliwych, wyrobów opakowaniowych czy też folii rolniczych i budowlanych. Materiały wykorzystywane do wydmuchu folii wielowarstwowych to m.in.: LDPE, HDPE, LLDPE, PA, EVA, PP. Podobnie jak w liniach do folii jednowarstwowych oferujemy Państwu najwyższej jakości materiały i rozwiązania pozwalające na optymalizację procesów produkcyjnych przy bardzo wysokiej jakości produktu finalnego.

Wszystkie maszyny oraz instalacje są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

Przykładowe zdjęcia

Linia do produkcji folii wylewanych (cast) ma swoje zastosowanie do materiałów takich jak: PET, PP, PE, PS, PVC, ABS. Folie wylewane charakteryzują się wysoką wytrzymałością, rozciągliwością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Linia do produkcji folii stretch pozwala na uzyskanie wysokiej jakości folii przy użyciu nawet 100 % materiału z recyklingu. Klej można dozować na dwa sposoby: w formie płynnej i granulatu. W obu przypadkach zachowujemy nadal wysoką jakość produktu końcowego. Linia zaopatrzona jest w system czyszczenia rolek oraz zawracania odciętego brzegu materiału. Linię można doposażyć w system automatycznej zmiany rolek. Sterowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego.

Wszystkie maszyny oraz instalacje są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

SEPARATORY (ZOBACZ WIĘCEJ)