Argus > oferta > MYCIE TWORZYW SZTUCZNYCH

Linia do mycia folii w zależności od konfiguracji umożliwia czyszczenie mocno zabrudzonych, zadrukowanych, zaolejonych folii, stosowanych przy pakowaniu żywności, w przemyśle, w rolnictwie itp. Główne elementy linii do mycia wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co w znacznym stopniu wydłuża jej żywotność. Oferowane przez nas wydajności to 500, 1000, 1200, 1500, 2000 kilogramów na godzinę, większe wydajności stanowią wielokrotność poprzednich. Końcową wydajność dostosowujemy do rodzaju materiału i stopnia jego zabrudzenia.

Wysoki stopień automatyzacji oferowanych przez nas linii pozwala na optymalizację procesu produkcyjnego, oszczędność energii i zminimalizowanie niezbędnego do obsługi personelu.

Zastosowanie na końcu linii do mycia tworzyw sztucznych  innowacyjnego urządzenia (squeezer) do suszenia i zagęszczania umytego materiału przynosi znaczne korzyści ekonomiczne w późniejszym procesie produkcyjnym poprzez m.in. około dziesięciokrotne  zredukowanie powierzchni magazynowej niezbędnej do przechowywania materiału po myciu oraz braku konieczności używania aglomeratora na ekstruderze.

Linie do mycia tworzyw sztucznych są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

 

 

 

 

Linia do mycia odpadów PET
1 Linia służy do recyklingu odpadów  w postaci butelek PET oraz arkuszy. Linia do recyklingu odpadów PET  może zostać zaprojektowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta, w zależności od stopnia zabrudzenia, aby produkt końcowy był czysty, jednolity i wysokiej jakości.
2 Wysoki poziom automatyzacji linii do recyklingu PET , pozwala obniżyć koszty eksploatacji  i zapewniając wysoką wydajność przetwarzania.
3 Dotykowy panel sterujący  zapewnia łatwość obsługi .
4 Poprzez kruszenie, mycie i suszenie, odpady, butelki lub arkusze zostaną pocięte na płatki. Płatki są szeroko stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych.
5 Wszystkie części stykające się z tworzywem sztucznym i wodą są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 304.
6 Wilgotność produktów końcowych wynosi poniżej 1%, zanieczyszczenia 100 ppm, zawartość etykiety PVC 100 ppm. Linia występuje w wydajnościach od 500 kg / h – 2000 kg / h.
7 W linii do recyklingu butelek PET użyto komponentów światowej sławy marek : łożyska SKF, styczniki Siemens, temperatura Omron, FUJI inwertor, sterownik PLC Siemens itp.
8 Cała linia produkcyjna posiada certyfikat CE.

 

 

1 Linia służy do recyklingu odpadów  w postaci opakowań PE/PP. Linia do recyklingu odpadów może zostać zaprojektowana zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klienta, w zależności od stopnia zabrudzenia, aby produkt końcowy był czysty, jednolity i wysokiej jakości.
2 Wysoki poziom automatyzacji linii do mycia, pozwala obniżyć koszty eksploatacji  i zapewniając wysoką wydajność przetwarzania.
3 Dotykowy panel sterujący  zapewnia łatwość obsługi .
4 Poprzez kruszenie, mycie i suszenie, odpady po opakowaniach zostaną pocięte na płatki. Płatki są szeroko stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych.
5 Wszystkie części stykające się z tworzywem sztucznym i wodą są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej 304.
6 Wilgotność produktów końcowych wynosi poniżej 1%, zanieczyszczenia 100 ppm, zawartość etykiety PVC 100 ppm. Linia występuje w wydajnościach od 500 kg / h – 2000 kg / h.
7 W linii do recyklingu opakowań użyto komponentów światowej sławy marek : łożyska SKF, styczniki Siemens, temperatura Omron, FUJI inwertor, sterownik PLC Siemens itp.
8 Cała linia produkcyjna posiada certyfikat CE.

 

Squeezer- osuszanie i zagęszczanie folii  oraz między innymi laminatu PE-AL wydzielonego z opakowań typu Tetra Pak . Urządzenie pozwala na znaczne zmniejszenie objętości wysuszonego materiału oraz na podanie go bezpośrednio do ekstrudera. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, a produkt pierwotny poddawany jest w niej obróbce cieplnej i homogenizacji dzięki czemu końcowa wilgotność wynosi od 3 do 5%, a jego objętość maleje kilkukrotnie (około dziesięciokrotnie). Zastosowanie squeezera pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii, gdyż z linii produkcyjnej możemy wyeliminować aglomerator i suszarki rurowe czy też wirówki. Parametry takie jak wydajność czy przystosowanie do odpowiedniego materiału dobierane są indywidualnie, zgodnie z potrzebami naszych klientów. Może on występować jako końcowy element linii do mycia lub w połączeniu ze specjalnym młynem myjącym w zależności od stopnia zabrudzenia materiału pierwotnego.

Zalety:

Wysokojakościowe wykonanie z zastosowaniem zaawansowanych linii technologicznych

Urządzenie jest szczególnie polecane do folii z tworzyw sztucznych, toreb plastikowych, worków typu BIG BAG

Po odpowiednim przeprojektowaniu układu homogenizującego można również podawać materiały takie jak PS, PET

W zestawieniu z młynem myjącym w zupełności zastępuje pełną linię do mycia dla materiałów lekko zabrudzonych.

Wszystkie maszyny oraz instalacje są każdorazowo projektowane i konfigurowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

 

SEPARATORY (ZOBACZ WIĘCEJ)